, vítejte na stránkách nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Guziurové


DATUM
BMI
Zjistěte si BMI
Výška cm
Váha kg

KONTAKT
Email:
info@nutriporadna.cz
Telefon:
+420 777 589 908
+420 724 018 144
ICQ:
443008367

KNIHY A BROŽURKY

 • Cvičíme s měkkým míčem
 • Cvičíme na velkém míči
 • Cvičení pro těhotné
 • Cvičení pro zdraví I.
 • Cvičení pro zdraví II.
 • Vaříme zdravě pro diabetiky
 • Vaříme zdravě při revmatizmu
 • Vaříme zdravě při zvýšeném cholesterolu
 • Vaříme zdravě bez mléka
 • Vaříme zdravě bez lepku
 • Záda už mě nebolí
 • Břicho, stehna, zadeček
 • Bylinky
 • Skládačka pro zdravé hubnutí
 • Ledničkový tahák
 • Brožurky pro samostatné hubnutí


 • Cvičíme s měkkým míčem

  Přehledně uspořádaná brožurka přinášející celkem 100 cviků pro zlepšení pohybové koordinace a správné držení těla, využívá přitom cvičení s míčem typu SoftGym. Uváděné cviky jsou vhodné pro široké rozmezí věkových kategorií. Každý cvik je popsán na sérii názorných ilustrací.
  (3.vydání 2003, šitá brožura, 147x210 mm, 36 stran, kresby: Mgr. S. Ryklová, lektoři: Doc. PeadDr. J. Kopřivová, CSc., PeadDr. B. Žídková.)
  Cena: 70,- Kč
  Autor:PaedDr. Petra Dobešová

  Cvičíme na velkém míči

  Přináší 105 cviků pro zábavné cvičení s velkými míči, které budou přístupné pro většinu věkových kategorií. Každý cvik je doplněn přehledným náčrtkem pozic.
  (12.vydání 2002, šitá brožura, 147x210 mm, 52 stran, kresby: P. Kočendová , lektor: PeadDr. Jitka Kopřivová, CSc.)
  Cena: 70,- Kč
  Autor:Mgr. Miroslav Dobeš, PeadDr. Petra Dobešová

  Cvičení pro těhotné

  Kniha plná dobrých cviků na míči pro budoucí maminky.
  Cena: 50,- Kč
  Autor:fa. CELIMED

  Cvičení pro zdraví I.

  Cvičte zdravě s velkým míčem.
  Cena: 50,- Kč
  Autor:fa. CELIMED

  Cvičení pro zdraví II.

  Druhý díl užitečné knihy o cvičení s velkým míčem.
  Cena: 50,- Kč
  Autor:fa. CELIMED

  Vaříme zdravě pro diabetiky

  Jíte rádi koláče, milujete nudle a brambory a myslíte si, že se jich budete muset kvůli cukrovce zříci? Je pravda, že při diabetu mellitu II. typu je nejlepší terapií změna stravovacích návyků. Přesto si i nadále můžete pochutnávat na oblíbených pokrmech, jako jsou špagety s omáčkou pesto, pizza nebo palačinky s kompotem. Jíst z diabetologického hlediska správně, znamená především jíst zdravě. Chce to jen vědět, jak na to! Že je to skutečně jednoduché, vám ukáže naše publikace s mnoha chutnými recepty, potravinovým rádcem a praktickými tipy. Bez výčitek si vychutnejte recepty na každý den.
  Cena: 159,- Kč
  Autor:Doris Fritzscheová, Marlisa Szwillusová

  Vaříme zdravě při revmatizmu

  Cítíte bolesti v kloubech, při sebemenším dotyku ve svalech, kostech a vazivu? Revmatizmus sice nevyléčí žádná dieta, ale výběr správných potravin pomáhá zmírnit bolesti, uleví kloubům a zvýší požitek ze života. A díky nejnovějším poznatkům pro to všichni můžeme doma něco udělat.
  Cena: 159,- Kč
  Autor:Friedrich Bohlmann, Prof. Dr. Gernot Keysser

  Vaříme zdravě při zvýšeném cholesterolu

  Máte v krvi příliš mnoho cholesterolu? Dopřejte vašemu organismu „výměnu oleje“ a ochraňte tak své cévy před škodlivými usazeninami. Na co byste měli chuť – na řízek, špagety s lososí omáčkou nebo kousek krémového dortu? Žádný problém, přísné diety jsou už dávno pasé, naučte se, jak si můžete taková jídla vychutnávat s ohledem na cholesterol. Tento rádce srozumitelně vysvětluje aktuální poznatky vědy o výživě a přiodává praktické každodenní tipy, aby se terapie vidličkou a nožem úspěšně vydařila. Bez nezdravých tuků a přesto chutně – recepty pro každý den.
  Cena: 159,- Kč
  Autor:Friedrich Bohlmann

  Vaříme zdravě bez mléka

  Při nesnášenlivosti laktózy (mléčného cukru) je ideálním řešením dlouhodobá změna stravování. To se snadno řekne, ale hůře dodržuje: Mléčný cukr je obsažen nejen v mlénch výrobcích, ale i v mnoha hotových produktech, kořenících přípravcích a nápojích. To omezuje výběr receptů, vyžaduje prostudován složení potravin a brzd nakupování. Tato příručka vám díky receptům, nakupovacím tipům a přehledům potravin život bez laktózy usnadní. Pochutnejte si i bez mléčného cukru – recepty na každý den.
  Cena: 149,- Kč
  Autor:Britta-Marei Simone Mausová, Lanzenbergerová

  Vaříme zdravě bez lepku

  Už nikdy housky k snídani nebo koláč ke kávě? Diagnóza celiakie, nesnášenlivost lepku, postiženého v prvním okamžiku vyvede z rovnováhy. Gluten (lepek), lepivá bílkovina mnoha druhů obilí, se neskrývá jen v obilných výrobcích, nýbrž i v hotových produktech, v koření a v lécích. Výběr receptů je náhle omezený, studování seznamů přísad se stane povinností. Ale nedělejte si starosti, tento rádce s recepty, nákupními tipy a přehledem potravin vám usnadní přechod na bezlepkový život. Uvidíte, jak jednoduše a rychle vykouzlíte na stůl ty nejchutnější žemle a koláče. 80 bezlepkových receptů pro každý den: Pokrmy, které budou chutnat i vaší rodině a hostům. Praktické tipy: Odpovědi na opravdu důležité otázky o bezlepkové výživě – z praxe pro praxi. Průvodce potravinami: Velký přehled, které potraviny obsahují lepek, popř mohou lepek obsahovat a které jsou zaručeně bezlepkové. Jíme mimo dům: Tipy na nákupy a jídlo na cestách, u přátel a v restauraci.
  Cena: 149,- Kč
  Autor:Trudel Marquardt, Britta-Marei Lanzenberger

  Záda už mě nebolí

  Do 21. století vstupuje Homo sapiens sapiens s řadou zdravotních problémů vyvolaných způsobem života, který jej stále více vzdaluje přírodě. Jedinec trávící pracovní dobu u počítače asi těžko vykompenzuje jednostranné zatížení organismu tím, že se večer posadí k televizi. Důsledky sedavého životního stylu se, bohužel, projevují už i u nejmenších - většina pediatrů by asi potvrdila, že je výjimkou dítě se správným držením těla. Kniha obsahuje řadu cvičebních programů, které můžete vyzkoušet podle svých konkrétních zdravotních potíží. Pokud přidáte ještě trochu trpělivosti a pevné vůle, výsledek se určitě dostaví.
  Cena: 199,- Kč
  Autor:kolektiv

  Břicho, stehna, zadeček

  Intenzivní cvičební program pro vaši skvělou postavu Tato kniha představuje účinný tréninkový program na břicho, stehna a zadeček s nejefektivnějšími cviky na zpevnění problémových partií a mnoha důležitých informací pro tréninkovou praxi. Propracovaná cvičení: Každý cvik má tři výkonnostní stupně: pro začátečníky, pokročilé a profesionály. Každý trénuje individuálně a rychle si zvyšuje obtížnost cviků. Optimální výsledky: Přesné popisy cviků, na čem při cvičení záleží a jak můžete trénink svalů smysluplně doplnit vytrvalostním cvičením. Praktické kombinované programy: Týdenní plány pro ctižádostivé, tréninkový program proti celulitidě. Navíc: Program na procvičení trupu pro harmonickou postavu.
  Cena: 199,- Kč
  Autor:Nina Winklerová

  Bylinky

  na okně, na balkoně a na zahradě. Zkušená odbornice Christine Rechtová vysvětluje, jak se pěstují bylinky na okně, na balkoně nebo na zahradě. Všechny pěstitelské návody si můžete lehce vyzkoušet. Kniha přináší mnoho námětů na umístění rostlin v zahradě, výrobu truhlíků i užití bylinek v kuchyni či jejich konzervaci. Publikace obsahuj 65 barevných fotografií a 40 barevných kreseb.
  Cena: 99,- Kč
  Autor:Rechtová Christine

  Skládačka pro zdravé hubnutí

  Názorná pomůcka vhodná pro ty, kteří si nechtějí počítat energetickou hodnotu zkonzumovaných potravin. Zábavným způsobem se naučíte si samostatně sestavit optimální jídelníček na každý den o dané energetické hodnotě se správnou skladbou podle vlastní chuti. Principem je skladání talířů s potravinami o energetické hodnotě 400 kJ. Lze použít i pro redukci váhy dětí.
  Cena: 42,- Kč
  Autor:fa. STOB

  Ledničkový tahák

  Názorná pomůcka ve formě plakátu, pomocí které během krátké doby a zábavným způsobem porozumíte správné skladbě stravy. Obsahuje seznam potravin s uvedením energetické hodnoty, glykemického indexu a obsahu bílkovin, sacharidů, tuků a vody.
  Cena: 35,- Kč
  Autor:fa. STOB

  Brožurky pro samostatné hubnutí

  Atraktivní brožury vám podají ucelený návod k samostatné rozumné redukci váhy. Každá brožura je tematicky zaměřená na určitý problém (Začínáme hubnout, Energetické hodnoty potravin, Tahák na hubnutí, Zdravě jíst zdravě žít, Vaříme s rozumem I a II, Vitaminy a minerální látky při hubnutí, ano či ne?, Vánoce a kila, Cvičení je lék).
  Cena: - skládané brožury jsou po 50,- Kč/ks
  - tahák na hubnutí je za 25,- Kč
  Autor:fa. STOB

  Zpět na začátek stránky POZNÁMKA: Všechny ceny jsou uvedeny s DPH.

  Novinky na Váš email: (Používá technologii Dokumenty Google)
  Jste . návštěvníkem těchto stránek. Děkujeme. Na tomto webu se právě nachází .
  Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO!
  Stránky jsou optimalizovány pro Microsoft Internet Explorer 6.0 a vyšší, při rozlišení od 1024x768 pixelů!