, vítejte na stránkách nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Guziurové


DATUM
BMI
Zjistěte si BMI
Výška cm
Váha kg

KONTAKT
Email:
info@nutriporadna.cz
Telefon:
+420 777 589 908
+420 724 018 144
ICQ:
443008367

LEHKÝ NÁSTIN A PRŮBĚH KURZU SNIŽOVÁNÍ NADVÁHY


  Pracuji metodou kognitivně-behaviorální terapie (kognice = myšlení, behavior = chování). Tato metoda vychází z poznatku, že nevhodné stravovací a pohybové návyky jsou naučené a dají se tedy pomocí různých technik také odnaučit. Pracuje se nejen na změně chování, ale i myšlení a emocí člověka. Tyto změny probíhají pomalu a postupně, po předem naplánovaných krůčcích, měly by však přetrvávat po celý život.

  Každý týden se společně scházíme, debatujeme, jak se Vám dařilo plnit úkoly, sdělujeme si, co Vám nejvíce pomohlo a co Vám dalo nejvíce zabrat. Každý týden se vážíte. Údaj na váze poskytuje zpětnou vazbu, odměňuje, nebo trestá. Nenechte však svůj život ovlivňovat přístrojem, nevažte se častěji než 1x týdně. Pokud se vážíte příliš často, mohou Vás odradit váhové přírůstky, které jsou mimo Vaši kontrolu (např. zadržování vody, otoky apod.). Také pokud budete pravidelně cvičit, bude Vám růst svalová hmota, která je těžší než tuk, a váha může opět stoupnout. Spíše si všímejte Vašeho oblečení, jak se Vám pomalu stává velkým.

  Jídelníček se upravuje postupně s menšími změnami. Během kurzu se naučíte složení potravin (bílkoviny, sacharidy, tuky, vitaminy, minerální látky, vláknina), jak správně kombinovat jídla během dne, aby byl jídelníček vyvážený a pestrý, aby až skončí kurz zvládnete sami si jídelníček plánovat a připravovat. Zpočátku Vám jídelníček budu vyhodnocovat já, později si ho zkusíte vyhodnotit sami, abyste se seznámili s energetickou hodnotou potravin a uměli s ní pracovat.

  V lekcích se také probírá stres a naše reakce na něj; pohybová aktivita - jaká je doporučována a Vás baví; nevhodné myšlenky typu „já to stejně nedokážu“ a emoce, které často maří Vaše úsilí a negativně ovlivňují Vaše chování.

  Výhody skupinového kurzu jsou zejména – noví přátelé, mající stejný cíl a jsou Vám oporou, začnete spolu chodit třeba i cvičit, ve skupině bývá často legrace, vše se bere s nadhledem a na lekce se těšíte. Nevýhoda je zejména v tom, že Vás budu brát jako skupinu a není tam dostatek času na individuální přístup. Naopak během individuálního kurzu probereme důkladně nejen Váš jídelníček a pohybovou aktivitu, co máte rádi, čím co nahradit. Nevýhodou je chybění podpory ostatních hubnoucích, může je však nahradit empatická rodina, přátelé. Všichni jsme různí a každému vyhovuje něco jiného.

  Během kurzu byste měli zhubnout zhruba 6 kg, v průměru 0,5 kg/týdně. Nesnažte se hubnout rychleji a své méně vhodné návyky změnit naráz. Jistější je se držet hesla: Pomalu, ale jistě! – zůstanete spokojenějším člověkem, po psychické i tělesné stránce na tom budete daleko lépe.

Novinky na Váš email: (Používá technologii Dokumenty Google)
Jste . návštěvníkem těchto stránek. Děkujeme. Na tomto webu se právě nachází .
Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO!
Stránky jsou optimalizovány pro Microsoft Internet Explorer 6.0 a vyšší, při rozlišení od 1024x768 pixelů!